Esimest korda jõusaali – spordiklubisse kohale

Niisiis –  kui nüüd spordiklubi välja valitud, siis pole muud, kui riidesse ja sammud/rattad klubi suunas liikuma/veerema. Ideaalne oleks, et klubi jääks Su kodust jalutuskäigu kaugusele, annab võimaluse edaspidi sinna jalgsi kohale jõuda ning enne trenni algust juba lihased ja liigesed, mis päevasest kontoritoolil istumisest kindlasti kanged, kenasti juba trenniks stardivalmis seada. Rääkimata sellest, et ei pea ennast vaevama autole parkimiskoha otsimisega ning sageli on parkimine ka tasuline. Ka pole jalgratta ketistamisega mässamist ega hirmu, et kellelgi võib Su kaherattalist rohkem vaja minna kui Sul endal. Kui aga puudub kodulähedane võimalus treeninguteks, siis pole muidugi midagi parata – tuleks valida see, mis soodsaim.

Tore oleks ka, kui esimeseks jutuajamiseks on treeneriga aeg kokku lepitud, et saaksid klubisse kohale jõudes kohe nö asja kallale asuda. Sõltuvalt sellest, kes on treener ja milline on tema taktika, siis kas tuleb treeninguriided kohe kaasa võtta või ei tule – see on juba treeneris kinni. Isiklikult mina, kui klient tuleb esimest korda klubisse, pole kunagi soovitanud/palunud treeningriideid või jalanõusid kaasa võtta.

Kindlasti oleks hea, kui treener (või kes iganes Sind spordiklubis vastu võtab) leiaks enne nö mahaistumist aega ning teeks koos Sinuga mõneminutilise ringkäigu spordiklubis, nädates ära, mis kus asub – nii saad Sa ülevaate ning kinnituse sellele, kas see klubi võiks olla see koht, kus Sa edaspidi käia tahad. Miks see oluline on? Aga seetõttu, et tänapäeval teevad klubid reeglina klientide kinnistamiseks aastased lepingud ning kui klubi Sulle ei meeldi või ei sobi, siis miks siduda ennast sellise kohaga? Kindlasti tasuks välja uurida, millal on klubis vähem või rohkem rahvast ning vajadusel ja võimalusel saab siis ala – või ülerahvastatuse panna sobima oma päevaplaaniga. Väga paljud, eriti ülekaalulised naised, häbenevad oma olematut vormi (või siis ülevoolavat vormikust) ning eelistavad spordiklubis treenides aegu, mil on vähem rahvast.

Tuur tehtud, oleks järgmiseks loogiliseks sammuks visiit koos treeneriga tema kabinetti, kui selline olemas on. Ehk siis üks, mis kindel – nüüd peaks järgnema jutuajamine või intervjuu, kuidas soovite, mis paneb alusel Sinu edasisele jõusaalikarjäärile. Olen 100% kindel, et igas korralikuks klubis on olemas ankeedid, kas siis elektroonsel kujul või paberkandjal, mida täidavad tugi – või personaaltreenerid ning kuhu pannakse kirja kõik Sinu andmed, milliseid Sa pead vajalikuks enda kohta esitada ning mille alusel hiljem saab treener vaadata Sinu arengut, trenniskäimisi ning võimalike Sulle antud/pandud ülesannete täitmist. Kindlasti peaks vestlusest treeneriga selguma ning saama ka kirja pandud Sinu tervislik seisund (siinkohal oleks hea, kui on olemas, esitada perearstilt või ka spordiarstilt saadud kinnitus tervisliku seisundi kohta), mida iga koolitatud ja haritud treener suudab hinnata ning koos arstipoolse tõendusmaterjaliga peaks see Sinu kohta andma vägagi usaldusväärse pildi. Poleks paha ka lasta ennast kaaluda ja mõõta rasvaprotsenti. Kindlast tuleks ära mainida (ja seda ka küsitakse) viimase mõne aasta vigastused, kroonilised vaevused ning muud võimalikud häirivad tegurid, mis võiksid saada treenimisel takistuseks või segavaks faktoriks. Tuleks treenerile anda teada oma eesmärkidest, nii lühematest kui ka pikaajalisematest ning teha selgeks, kas need on reaalsed ning kui jah, siis millise aja jooksul. Kogu selle jutuajamise tulemusena peaks sündima kas siis Sinu arengu heaks koostatav treeningkava, toitumiskava või ka mõlemad. Fakt on, et üks toetab teist, kuigi aluseks olen ma alati pidanud toitumist, millele lisanduv teadlik treenimine on vaid boonuseks. Küll aga ei saa teistpidi – kui treenid küll korralikult, kuid Su toitumine on ligaloga, siis head tulemust ei tule. Lisaks võiksid treeneri käest uurida, milline võiks olla Sinu spordiriietus treeningute ajal – püksid, särgid, jalanõud jne. Ehk siis kokkuvõtvalt – spordiklubivisiidi tulemusena peaks koostöös treeneriga sündima plaan Sinu edaspidisteks elukuudeks või aastateks või ka terveks eluks. Sõltuvalt sellest, kuidas treeneriga kokkuleppele saad, võiks järgmine Sinu külaskäik antud klubisse tähendada juba treeningute algust. Ja oleks parem, kui esimene trenn ei jääk mitte kaugemale kui üks nädal – on oht, et pikema perioodi peale esimese trenni edasilükkamine viib kogu Su õhina.

Ning nüüd, emotsioonid värsked – spordipoodi, soetamaks vajalikku inventari!

P.S. Kindlasti peaksid kaasa küsima liitumislepingu, et see kodus rahulikult läbi lugeda ning järgmisel kohtumisel siis juba allkirjastada. Võid lepingut uurida ka kodus, kuid siis jääksid tähelepanuta imepisikeste tähtedega trükitud read lepingu lõpetamise või katkestamise kohta …

Järgneb …

 

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.