Ikka ja alati olen ma oma toitumiskavades soovitanud inimestel juua piisavalt vett ja võiks ehk juua enne, kui janu tekib. Tekkinud janutunne tähendab juba vedelikudefitsiiti Sinu kehas, mis vajab kindlasti kompenseerimist. Kui palju vett juua – keskeltläbi võiks see olla vahemikus 25-35, võib olla isegi ka kuni 40ml vett inimese 1 kehakilogrammi kohta, kuid veevajadus sõltub mitmest füsioloogilisest ja tegevusega…
Kuidas tulla toime kõrgenenud (või kasvõi natukene normaalsest kõrgema) vererõhuga? Saad Sa sellega kenasti hakkama ja tead, kuidas toimida või siis lased asjadel lihtsalt kulgeda omasoodu, pööramata sellele erilist tähelepanu? Näiteks ainuüksi USA-s on üle 75 miljonil elanikul kõrgenenud või kõrge vererõhk ning väga paljud nendest pole sellest isegi mitte teadlikud. Sageli tuntud ka kui nö „vaikne tapja“ ei ole…
Kõik me teame, et vett on vaja tarbida, kuid palju-palju aastaid on ka vaieldud teemal, kui palju siis tegelikult peaks iga indiviid vett tarbima. Minu käest küsitakse seda pidevalt – kas ma pean ja kui palju ma pean ja miks ma pean vett jooma jne jne. Alljärgnevalt püüakski siis selgeks rääkida, mida vesi meile ja meie kehale tähendab ning miks…
Sõltumata sellest, kes kui palju ja millal reisib, võib sageli ette tulla probleem – mida toiduks kaasa võtta? Kui on tegemist lühiajalise reisiga (lennukiga), siis pole probleemi, kuid kui lähete autoga? Ja lähete näiteks nädalaks või paariks? Auto on täis kohvreid/kotte ja loomulikult inimesi? Ning eeldatavasti ei ole ka soovi kulutada võõrastes riikides palju raha toidu peale … Mida siis…
21. müüt: Paljusid toiduaineid ei tohi süüa koos. Tegelikkus: On väidetud, et näiteks süsivesikuid ja valke sisaldavaid toiduaineid ei tohi üheaegselt süüa, sest inimese seedeorganid ei suuda neid koos seedida ja seetõttu tekib liigne kaal. See ei vasta tõele. Inimene on segatoiduline, meie seedesüsteem kohaneb hästi söödava toiduga ja eritab just neid seedeensüüme, mida on vaja erinevate toitainete seedimiseks. Ainult…