Esimest korda sai antud teemal kirjutatud 2012 aastal, kuid ega kordamine halba ei tee ja väidetavalt olla ta ka tarkuse ema. Allpool siis 7 vihjet, mis võivad Sulle kaalulangetamisel abiks olla. Esimene: Võta rahulikult Umbkaudu 20 minutit kulub selleks, et Su aju saaks Sinu maolt informatsiooni ehk sõnumi selle kohta, et oled söönud piisavalt, küllaldaselt ning et rohkem pole vaja.…
Ja nüüd – esimest korda trenni! Kott pakitud, uksest välja ja klubi poole teele. Pole tähtis, kuidas sinna jõuad – peaasi, et kohale jõuad. Muidugi, kui võimalik, siis mine jala, saad enne kohalejõudmist juba sooja sisse ja vere käima. Riided vahetatud ja saali ning ära siis unusta treeningruumi kaasa võtmast väikest rätikut ja veepudelit, kapivõti anna kas adminnile või pista…
Pole kahtlustki, et üksi ja omatte treenimine on oluliselt raskem, nii vaimselt kui füüsiliselt, kui seda oleks sportimine koos kaaslase või treeneriga. Alati ei ole aga kahjuks võimalik leida ei ühte ega ka teist – küll ei sobi aeg, siis tingimused ja vähemoluline pole ka, kellega treenida. Kuidas aga jääda siiski motiveerituks, leida uusi väljakutseid ning saavutada eesmärke? Kuidas toimida,…
Tee ennast ka teistele arusaadavaks ja mõistetavaks. Ütle oma sõpradele ja tuttavatele, millega Sa tegeled ja millised on Sinu eesmärgid ning aegajalt maini ka verstaposte, milleni oled jõudnud. Kui Sulle lähemad inimesed on asjadega kursis, teeb see ka loobumise Sinu jaoks raskemaks. Samas – palun ära tüüta neid igapäevaselt oma saavutuste või ka ebaõnnestumisega! Sa võid üllatuda, kui kuuled/näed, kui…
Vahelduseks suvisele treeningujutule panen kirja mõned oma mõtted puhkusest ning selle suhtest treeningutesse. Kas peaks harrastustasemel spordisõber üldse treeningutest puhkama? Millal ta peaks seda tegema ja kui pikalt peaks ta nö „laisk olema“ ja mitte sportima? Treeningud pole ei lühemas ega pikemas perspektiivis efektiivsed, kui neid ei põimita puhkusega. Miks nii? Kohe selgitan … Palju räägitakse ja ka kirjutatakse meil…
Kui siin juba eelmises teemas läks jutt lihasmassi kasvatamise peale, mis on suures osas jõusaali rida, siis ei teeks paha kirjutada ka sellest, kuidas jälgida oma tulemusi, kuidas neid analüüsida, kuidas kirja panna ning milliseid järeldusi sellest peaks oskama teha. Mis võiks olla selleks parem abimees kui treeningpäevik. Ning treeningpäevik ei ole Sinu abiline mitte ainult lihasmassi kasvatamise jälgimisel, vaid…