Jätkan eelmises postituses alustatud Janar Rückenbergi artikli tsiteerimist :). 5. Sa ei anna endast 100%. Kui sa logeled jõusaalis – jutustad treeningpartneriga, flirdid, vahid ennast koguaeg peeglist – siis ei hakka sa kunagi kasvama. Parandus: Jõusaalis tuleb olla keskendunud, igasse seeriasse, kordusesse tuleb anda endast kõik. 2-3 rasket, intensiivset ja kurnatuseni viidud seeriat on kasulikumad kui 5-6 laisalt, lihtsalt läbi…
Luba Sulle tsiteerida Janar Rückenbergi, kelle tõlke ühest artiklist Sulle siia lisan. Jutt käib küll kulturismist ja kulturistidest, kuid mis see pidev lihastreening jõusaalis lihasmassi kasvatamise eesmärgil muud ikka on, kui oma keha ehitamine ehk bodybuilding ehk atleetvõimlemine ehk kulturism! Juba mitu kuud ei ole treeningutes progressi? Kõrvalda need lihtsad vead ja hakka uuesti kasvama, juba täna! Oled juba mõnda…
See on ilmselt teema, mis pakub huvi paljudele meestele. Naiste suust olen vastupidi kuulnud lauseid a la „ Ei mina taha suurte raskustega trenni teha, äkki lähen veel liiga lihasesse“ jne, kõik sellises laadis. Inimestel on kujunenud arusaam, et lähed käid paar – kolm kuud jõusaalis ja voilaa! – ongi olemas muskulatuurne ja Antiik – Kreeka skulptuurilaadne keha. Ahh, oleks…
Kui soovid meelde tuletada, millised kehatüübid olid olemas, vaata seda postitust. Mesomorfi tervislik toitumine Mesomorfi puhul, kellele on looduse poolt antud suurepärane kehaehitus, taanduvad kõik tema mured pelgalt tahtejõule. Treening ja toitumine käsikäes aitavad mesomorfil oma eesmärgi saavutada. Ka puuduvad tema menüüs toidud, mida ta ei tohi süüa – sobib praktiliselt kõik. Armastavad liha ning üldiselt ongi mesomorfide lemmiktoitudeks valgurikkad…
Kuna minu eesmärk on arutleda nii treenimise kui toitumise ning nende koosmõju üle, võiksime rääkida kehatüüpidest. Kasutan siinkohal abimaterjalina nii põhjatuid Internetiavarusi kui ka taas ühte oma lemmikraamatut, mille autoriks on Gert Koovit – „Hea vormi ABC“. Samas on võimalik vajaliku otsisõna sisestamise teel leida palju-palju infot erinevate kehatüüpide ning nendele sobivate treenimis- ja toitumisalaste soovituste kohta. Niisiis: Skeleti iseärasusi…