kitten lifting weightsEhk miks Sa küll teed usinasti trenni, kuid mitte midagi ei toimu, kõik Sinu arengus on täpselt samal tasemel, kui mõni nädal või kuu tagasi. Kas võib olla põhjus selles, et Sinu treeningu sisu ei vasta Sinu eesmärkidele ja vajadustele? Kas võib olla küsimus Sinu treeningu kestvuses või intensiivsuses? Et sellest oleks lihtsam aru saada, võid pöörduda abi saamiseks personaaltreeneri poole, kui säärane on spordiklubis, kus treenid, olemas. Teine variant on muidugi ka ise istuda nö maha ja katsuda sellest situatsioonist ennast läbi närida.

Üks suuremaid vigu, mida olen aastate jooksul näinud inimesi tegemas, on see, et erinevatel põhjustel on nad kinnistunud ühtede ja samade harjutuste juurde, teevad kuust kuusse ja isegi aastast aastasse samu liigutusi ikka ja jälle, käes ühed ja needsamad roosad hantlid. Võin Sulle nimetada kaks suurt ja olulist põhjust, miks Sa peaksid aegajalt oma treeningrutiini/kava muutma:

Su keha kohaneb Su treeningutega: et seda ei juhtuks ning toimuks mingisugunegi tõusujoones liikumine ehk progress, peaksid Sa aegajalt oma keha šokeerima, vahetama treeningkavasid, harjutusi jne. Kui jätkad ühe ja sama kava „nühkimist“ pikema perioodi vältel, kohaneb Su keha selle kõigega, muutub laisaks ja mingisugust arengut ei toimu.

Sa väsid vaimselt: ja kui see peaks juhtuma, siis on inimestel, vähemalt enamikul meist tavaks lüüa sellele kõigele käega ja loobuda. Järjepidevus on aga pikemas perspektiivis tulemuste saavutamiseks vajalik!

Allpool siis mõned nõuanded, kuidas tuua oma trennidesse vaheldust ning saavutada või hoida arengut, ükskõik kui väike või suur see ka ei oleks.

Lihastreeningutes võiksid Sa proovida:

  • Aegajalt vahetada sooritatavaid harjutusi
  • Muuta  seerias sooritatavate korduste arvu
  • Muuta sooritatavate harjutuste järjekorda
  • Mõnede harjutuste puhul näiteks muuta haardelaiust, võib anda sootuks teise tulemuse
  • Tuua sisse vaheldust treeningvahendite näol, millega harjutust sooritad (vabad raskused, plokkmasinad, hantlid, sangpommid, kummipaelad, köied jne)
  • Muuta puhkepauside pikkust

Kardiotreeningutes võiksid Sa proovida:

  • Muuta treeningute intensiivsust (mis minu arvates on tähtsaim!)
  • Muuta oma treeningute kestvust (pikkust)
  • Intervalltreeningutes muuta intervallide pikkust
  • Muuta seda, mida teed (ujumine, jooksmine, ellips, ratas, kepikõnd jne)
  • Sõltuvalt Sinu eesmärkidest võid kardio lisada oma lihastreeningule

Ehk siis kokkuvõtvalt – kui tahad, et Su keha areng ei seisaks paigal, vad progresseeruks, siis vaheta, asenda ja muuda! Kui Sa seda ei tee, siis on see sama hea, kui joosta peaga vastu seina, tulemusi sellest ei tule!

Head trenni!

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.