Ei ole vist väga halb mõte meelde tuletada või üle rääkida nii reeglid, kuidas käituda jõusaalis. Enamikel klubidel, millel on koduleht, on reeglid ka selgelt välja kirjutatud, kuid paljudel siiski mitte. Kuidas siis käituda jõusaalis, et oleks nii endal kui teistel turvaline?
Trenni minnes jäta oma halb tuju, kui Sul juhtub see olema, koju või äärmisel juhul garderoobi. Mossis ja torssis olekuga pärsid Sa kindlasti oma treeningut ja selle edenemist, kuid võid mõjutada ka kaastreenijaid. Suhtu kaastreenijaisse lugupidavalt, ära sega neid, kõnetades neid siis, kui nad parasjagu harjutust sooritavad. Ka pole viisakas „virvendada“ peegli ees, kui keegi seal just parasjagu treenib – natuke ootamist ei tee Sinu trenni oluliselt pikemaks, kuid võib rikkuda teise inimese jaoks olulise soorituse.
Kui Sa pole kindel harjutuse õiges ja korrektses soorituses, siis küsi kindlasti nõu treenerilt, sama käib ka treeningseadmete üldise kasutamise ning nende reguleerimise kohta.
Kindlasti kasuta treeningseadmeid vastavalt kasutusjuhendile, mille leiad treeningseadme küljest. Kui Sa ka siis pole õiges soorituses kindel, siis taaskord on abiks treener.
Enne, kui kavatsed hõivata mingi treeningseadme või kangi/hantlid, uuri viisakalt, kas keegi teine seda hetkel ei kasuta.
Kasutatud spordiinventar, mis pole just põranda küljes kinni (kang, kangikettad, hantlid) aseta oma kohale tagasi. Ei ole vaja neid ripakile jätta, vaid pane nad sinna, kust ka teistel on neid lihte ja turvaline leida ja kasutada.
Ära loobi treeningvahendeid, eriti käib see hantlite kohta. Kusagil sõbra poole vaadatud nn hardcore treeningvideo järeleaimamine ei ole kindlasti tänapäevastes jõusaalides teretulnud. Lisaks tahavad ka teised kliendid samu hantleid kasutada ning isegi terasest ja vastupidavast kummist valmistatud vahendid purunevad ajapikku.
Kindlasti ei kuulu jõusaalitreeningu juurde ujumisriided, paljas ülakeha, välisjalatsid või rannaplätud – trenniriietest kirjutasin ühes varasemas sissekandes.
Pea kinni elementaarsest hügieenist – pärast seadmel treenimise lõpetamist pühi enda järelt pink higist, kasutades selleks higirätikut või ka kätepaberit. Vajadusel pühi üle ka kang ja/või hantlid (ning ka kardioseadmed) – ei ole just meeldiv järgmise treenijana haarata pihku higist ligedad hantlid või sattuda masinale/pingile, mille nahkpolstrit mööda jooksevad alla higinired. Ka võiks parfüümitamine jääda pärast trenni – treenima tulles võiksid ennast mitte lõhnastada!
Taunimistväärt on jõusaalis mobiiltelefoniga lobisemine – jäta see parem garderoobi või kui tõesti muudmoodi ei saa, siis eemaldu keskkonnast, kus treenid, kui on vaja hädasti helistada.
Kui Sul on soov ennast või oma sõpra fotografeerida, siis ole kindel, et spordiklubi personalil selles vastu midagi ei ole. Igaks juhuks poleks paha küsida ka kaastreenijatelt, kes ligiduses harjutavad – paljudele ei meeldi ka juhuslik pildilejäämine.
Igatahes – nüüd peaks olema enamus reegleid, nii kirjutamata kui kirjutatuid, üles märgitud. Kui Sulle meenub midagi, siis anna mulle teada, lisan siia juurde.
Ja ei läinudki kaua aega, kui Erki Mitt lisas omapoolse täienduse: “Mina lisaks siia veel, et kui parasjagu on jõudehetk siis võiks ilusasti oma tagumiku masina pealt lahti ajada, et mõni järjekorras seisja saaks ka ehk vahele kokkuleppel harjutusi teha. Samuti omavahel muljetamine ja lobin segab- jumal tänatud, et saab klappidest muusikat kuulata. Siis ei tasuks 7 pöialpoisil koguneda ühe aparaadi ümber vaatamaks kui tugev on tema sõber. Suhteliselt segav on ka kui mõned teevad oma poksiliigutusi sul täpselt selja taga või kergejõustiku kuivtrenni masinate vahel- enamik kohtades on olemas selleks venitusala. ..ja jumala eest- kui tõesti viimased kordused on rasked ja muud moodi ei saa maksimumi kätte siis olgu..tuleb sealt üks urin..aga iga kordusega pole ju vaja ometi metslooma hääli tekitada:D”
1 Comment