Tee ennast ka teistele arusaadavaks ja mõistetavaks.

Ütle oma sõpradele ja tuttavatele, millega Sa tegeled ja millised on Sinu eesmärgid ning aegajalt maini ka verstaposte, milleni oled jõudnud. Kui Sulle lähemad inimesed on asjadega kursis, teeb see ka loobumise Sinu jaoks raskemaks. Samas – palun ära tüüta neid igapäevaselt oma saavutuste või ka ebaõnnestumisega!

Sa võid üllatuda, kui kuuled/näed, kui paljud Sinu nn sõbrad proovivad Sinu tegemisi delikaatselt või siis ka vähemdelikaatselt saboteerida.

  • Tavaliselt on siin tegemist inimliku kadedusega – mõned kindlasti tahavad, et jääksid nendega nö samasse ruumi ehk samasse füüsilisse ja ka vaimsesse konditsiooni nagu nad ise on.
  • Ära liitu sellistega, ära jaga nende arvamusi ega ära kuula neid negatiivseid inimesi, see kõik on segavaks faktoriks oma eesmärkide poole püüdlemisel.
  • Ümbritse end ehk siis suhtle inimestega, kellel on sarnased eesmärgid või siis kes vähemalt toetavad Sinu ettevõtmisi ja püüdlusi.
  • Oleks isegi parem, kui vähemalt ühega neist vahetult eelpool mainituist saaksid ka koos trenni teha.

Kujunda välja omaenda rutiin, tava.

  • Paljud inimesed võivad ilma suurema vaevata valida aja, millal nad trenni teevad, kuid suurem osa meist sellega hakkama ei saa ning nende puhul tulekski rääkida rutiinist, sissejuurdunud korrast.
  • Suhtu oma treeningutesse kui kokkulepitud ajal kokkusaamistesse ning vajadusel pane nad oma päevakavasse (arvutis, märkmikus) kirja.
  • Kui Sul on tõesti vaja jätta trenn mingil põhjusel vahele, siis kas liiguta ta mõnele teisele ajale (päevale, tunnile) või siis kui ka see ei ole võimalik, aktsepteeri seda ja ära hakka ühe vahelejäänud treeningu pärast ennas üles kütma, süüdistsama ja stressama.
  • Ole kindel, et aeg, mille Sa endale oma trenni jaoks broneerisid, on Sulle sobilik – suurte tõmblemiste ja närvikulu tulemusena võid Sa tõesti jõuda trenni kella 18.00ks, kuid rahulikut toimetades oleks ehk kell 19.00 hoopistükkis paremgi?

Lühenda oma trenniaega.

Kui mõnel päeval leiad, et tund või rohkemgi jõusaalis tundub üle mõistuse raske, siis võta kätte ning tee oma trenn näiteks poole tunniga ära – vähenda raskusi, puhka harjutuste vahel rohkem jne ehk siis tõsta treeningu intensiivsust.

Osta omale nn jälgimisseade, kui peaks vajalikuks osutuma.

Tänasel päeval on müügis lõputu nimekiri erinevaid mudeleid nn jälgimisseadmeid ehk rahvakeeli pulsikelli – alustades lihtsatest sammulugejatest kuni täisteenust pakkuvate kehamonitorideni välja. Kõik need annavad, igaüks siiski omal moel ja kujul ning vastavalt väljakäidud rahasumma suurusele, tagasisidet Sinu arengute ja edusammude kohta ning võimaldavad hoida kontrolli all ka Sinu tegevustel väljaspool spordiklubi, mis omakorda võib olla vägagi motiveeriv ja tasuv. Ning kindlasti ei tasuks oma arengu jälgimiseks unustada ka vana head järelproovitud meetodit – treeningpäevikut, ükskõik siis millisel kujul, kuidas Sulle aga sobib.

Loodan, et kõik vajalik sai kirja, kuid kui keegi lugedes leiab, et võiks veel üht koma teist lisada, siis paluks mulle lahkesti teada anda.

Add Your Comment

 
Kehasalong
Hedon
Workoutshop
Vitashop
Stuudiopunkt
 

Treenitargalt.ee © 2009 - 2024 Kõik õigused kaitstud.